Miałem tę niesamowitą przyjemność pracować z Wojtkiem w jednym zespole przez prawie 2 lata.

Poznałem Wojtka od strony zawodowej i nieco prywatnie. Szalenie cenię sobie jego poczucie humoru i dystans do rzeczywistości.

Nasze wspólne doświadczenia w pracy zespołu oraz z desek sal szkoleniowych dały mi obraz Trenera, którego cechuje profesjonalizm, wyczucie sytuacji i niesamowita empatia.

 Wojtek ma dar wnikliwego analizowania i patrzenia szeroko na różne problemy. Dlatego podczas rozmów i dyskusji otwierał moje oczy na rzeczy, z których nie zdawałem sobie sprawy.

Wojtek jako kolega i jako Trener ma całe mnóstwo zalet – od kompetencji i wiedzy począwszy, aż na wysokiej kulturze osobistej i mistrzowskich umiejętnościach trenerskich skończywszy.

Długo by o tym mówić, dlatego posłużę się przykładem sytuacji, w której jeden z członków zespołu zawiódł nas na całej linii i nie przygotował ważnego projektu.

Postawił nas przed faktem dokonanym i stworzył trudny do przełamania impas. Wtedy właśnie Wojtek, jako pierwszy i jedyny z nas przejął inicjatywę, zbudował naszą motywację do działania i naprawienia sytuacji. Podziwiam Wojtka za odwagę i odpowiedzialność, jaką wziął wtedy na siebie i za sam sposób załatwienia sprawy. Jego empatia dla naszego kolegi – fatalisty budzą do dziś mój podziw.

 Kiedy nasze drogi się nieco rozeszły, wielokrotnie otrzymywałem od Wojtka wsparcie, radę i realną pomoc – niezależnie z czym się zwróciłem.

Serdeczne dzięki Przyjacielu!

Tomek Markowski

Menadżer, trener, konsultant, AVIVA